Nakoupeno za: 0 Kč

Provozovatel

Vlasta Waliyah Rashidová
---
----- ---

IČO: 63896354
(Firma není plátcem DPH)

Tel.: 606680435

E-mail | HOT-LINE

Vlasta Waliyah Rashidová
Fyzická osoba zapsaná v Živnostenském rejstříku od 30.4.2007
Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
» Doporučte nás!

Počítadlo

TOPlist

Kdo jsme?

Přeji pěkný den, jmenuji se Waliyah a vítám vás na svých stránkách zaměřených na indicko-pákistánskou kuchyni.

Moje cesta k indické kuchyni nebyla nijak složitá a ani jsem kvůli ní nemusela procestovat půlku světa. Všechno si mě tak nějak našlo samo. Tedy, nejdřív si mě našel on - pákistánský obchodník s kořením. Obchodní i životní partnerství se nám krásně promísilo jak masala v hmoždíři a celý jeho "kari svět" se stal velmi rychle i světem mým.

Indickou kuchyni jsem si zamilovala doslova na první ochutnání a nejraději mám tu domácí. Líbí se mi její variabilita a "komplexnost": Když se v jednom pokrmu potkají luštěniny, dušené maso, rýže a celozrnné placky. Vyhovuje mi i styl stolování. K dispozici je vždy vždy více různých jídel i příloh a na talířku ještě trocha čerstvé zeleniny. Každý si vybere na co má zrovna chuť nebo si naopak nabídne od každého trochu.

Vařit "Indii" jsem se z části učila sama, trochu mi pomohl i majitel a šéfkuchař pražské restaurace Mailsi, ale největší zásluhu na mých kari-dovednostech má švagrová - pákistánka, která čapátí pro desetičlennou rodinu "mrskala" už od svých jedenácti let.

Indická kuchyně je nesmírně rozmanitá a variabilní a má hodně co nabídnout každému. Proto vznikl i tento "blog-shop", kde najdete všechny autentické ingredience, ale také - a to především - moje recepty, tipy a návody jak se surovinami pracovat, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. 

Moje oblíbené a ověřené recepty jsem sepsala ve dvou  beletrických kuchařkách: Život s chutí kari - Kari s chutí života (r.v. 2019, Euromedia)  a Mango, láska a kari (r.v. 2014, Albatros).

Pokud se vám na mých stránkách líbí, budu ráda, jestliže mou práci budete sledovat i na facebooku a instagramu. Podrobně rozepsané recepty (a občas i něco úplně "mimo hmoždíř") najdete i na mém BLOGU.  Chcete mi něco sdělit nebo se na něco zeptat? Kontaktovat mě můžete na: gurmankoreni@email.cz

Tak ať Vám to pálí a chutná... Dobrou chuť a hezký den, Waliyah 

© 2021 Vlasta Waliyah Rashidová Všechna práva vyhrazena. Zobrazit panel o souborech cookie.

Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9 © IT STUDIO s.r.o.